1992: De lancering van een nieuw talent
(31/12/1992) In 1992 werd Jos Verstappen als 'coming man' van de Nederlandse autosport gelanceerd. Met steun van Philips en Marlboro maar vooral mentor Huub Rothengatter maakte Jos de overstap van de karts naar de Formule Opel Lotus. Opel Lotus is een klasse waarin gereden wordt met identieke auto's voorzien van slicks en vleugels. De krachtbron is een standaard Opel motor.
Mede door Huub Rothengatter kwam Verstappen terecht bij het team van Frits van Amersfoort. Voor manager Rothengatter een hernieuwde kennismaking, zijn pupil reed nu immers voor hetzelfde team waar hijzelf zijn carrière startte.

In eerste instantie zou Verstappen in zijn eerste autosport jaar alleen het Benelux kampioenschap rijden. Het plan was om Jos in vijf jaar klaar te stomen voor de Formule 1: eerst twee jaar Opel Lotus. Dan twee jaar Formule 3 en één jaar Formule 3000. Het zou echter iets anders uitpakken...
In het Benelux kampioenschap was Jos niet te kloppen. Het enige puntverlies dat hij leed was te wijten aan een koprol op het circuit van Zolder. De rest van de races werd met grote overmacht gewonnen. De overmacht was zelfs zo groot dat de concurrentie vraagtekens zette bij de legaliteit van de auto. Technisch onderzoek wees echter uit dat de motor van Verstappen zelfs iets minder vermogen leverde dan die van de concurrentie! Balen dus voor de rivaliserende teamchef die ook nog eens een rekening van zo'n tienduizend gulden gepresenteerd kreeg voor de kosten van het technisch onderzoek.


Door het onverwacht snelle succes werd besloten om de bakens te verzetten. Jos ging op Europees niveau rijden in de Euroseries Opel Lotus, in eerste instantie de races die niet samenvielen met het Benelux kampioenschap. Toen het Benelux kampioenschap voortijdig binnengehaald was, kon Jos zich volledig op het Europese avontuur richten. Het resultaat: twee overtuigende zeges op het circuit van Zolder. Aan het eind van het seizoen won Jos samen met Martijn Koene de Opel Lotus Nations Cup, een landenwedstrijd waarbij het totaal resultaat van de twee rijders telde.
Het seizoen '92 werd financieel bekroond met de verkiezing tot N.A.V. Dutch Driver Of The Year. De prijs bestond uit een cheque van vijfenveertigduizend gulden en werd uitgereikt door de Engelse F1 teambaas Ken Tyrrell. Deze beloofde Jos een test in een Formule 1 Tyrrell als hij het Duits Formule 3 kampioenschap zou winnen.

De naam Verstappen was inmiddels al bekend bij de verschillende F3 teambazen. Jos kreeg uitnodigingen om voor West Surrey Racing en Alan Docking Racing te testen, twee teams die in het Engels F3 kampioenschap uitkomen. Verder testte hij voor het Duitse WTS team. Uiteindelijk besloot Jos om met het laatstgenoemde team zijn carrière voort te zetten in het Duits Formule 3 kampioenschap.
- 9 races gereden
- 8 overwinningen
- kampioen met 160 punten
Duits Opel Lotus kampioenschap:
- 1 race gereden, 3e plaats
Euroseries Opel Lotus:
- 7 van de 14 races gestart
- 2 overwinningen
- 7e in eindstand met 59 punten
Winnaar Opel Lotus Nations Cup
(samen met Martijn Koene)
N.A.V. Dutch racing driver of the year
