Max kwalificeert zich als derde in Bahrein: 'Een goede kwalificatie'

Gepubliceerd op 05 december 2020 door Julien Lemmen

Max Verstappen heeft zich op de derde plaats gekwalificeerd voor de Grand Prix van Sakhir. In een spannende kwalificatie op de korte configuratie van het circuit in Bahrein eiste Valtteri Bottas de pole positie voor zich op. George Russell, die de door covid-19 gevelde Lewis Hamilton vervangt bij Mercedes, eindigde op slechts 0,030 seconden van zijn teamgenoot als tweede, terwijl Max 56 duizendsten van een seconde langzamer was dan de Fin en derde werd.

Na afloop van kwalificatie laat Max weten: “We hadden een goede kwalificatie. Ik ben tevreden met de derde plek en het is een goed resultaat voor ons op een baan als deze. Het is een korte ronde met maar weinig bochten, waardoor het iets dichter bij elkaar zat dan normaal. Na de eerste run zat ik twee tienden achter Bottas, dus ik wist dat het moeilijk zou worden. Om uiteindelijk binnen één tiende te eindigen, was niet slecht. We starten morgen op een andere band ten opzichte van de Mercedessen, dus het zal interessant worden hoe dat voor ons uit gaat pakken.”

Max start morgen op de zachte banden, terwijl de beide Mercedessen de race zullen aanvangen op de medium compound band. Op de vraag of hij verwacht met dit rubber snel voorbij Russell en Bottas te komen, antwoordt de Nederlander: “Waar dat mogelijk is. Ik had vorige week in ieder geval een betere start op de derde plek dan op de tweede plek. We komen er morgen achter en ik kijk ernaar uit. Op deze baan liggen alle rondetijden dicht bij elkaar, dus het zal van de start afhangen en daarna hebben we veel rondjes waardoor we ook veel verkeer tegen gaan komen, dus het zal niet makkelijk worden. We hebben in ieder geval niets te verliezen, dus we kunnen maar beter plezier maken en zien wat we morgen kunnen doen.”

Onder het kunstlicht gaat de kwalificatie op de ‘outer track’ van het Bahrain International Circuit van start. De beide coureurs van Haas en Williams zijn als eerste op de baan te vinden. Bij Haas vervangt debutant Pietro Fittipaldi de geblesseerde Romain Grosjean, terwijl mede-debutant Jack Aitken bij Williams het stoeltje overneemt van George Russell, die op zijn beurt Lewis Hamilton bij Mercedes vervangt.

Max gaat met nog ruim tien minuten voor de boeg in Q1 ook het asfalt op. Op de zachte banden klokt Max direct de snelste tijd (0:54.037). Na deze ronde besluit Verstappen de garage van Aston Martin Red Bull Racing op te zoeken. Bottas duikt vervolgens nog onder de tijd van de Nederlander door, maar met de tweede plek is Max veilig door naar het tweede kwalificatiesegment. De coureurs die afvallen na Q1 zijn: Kevin Magnussen (P16), Nicholas Latifi (P17), Jack Aitken (P18), Kimi Raikkonen (P19) en Pietro Fittipaldi (P20).

Bij aanvang van het tweede kwalificatiedeel gaat Max met een setje van de medium compound banden de baan op. Op dit rubber zet Max in zijn eerste vliegende ronde een tijd van 0:54.006 neer, wat op dat moment goed is voor de derde plek. Terwijl Verstappen in de pits staat, gaan verschillende coureurs onder zijn tijd door, wat ervoor zorgt dat hij zevende staat als hij weer de baan op gaat in de slotfase van Q2. Ditmaal op de zachte banden, noteert Max de snelste tijd (0:53.647), met achter hem Sergio Perez en Valtteri Bottas. De coureurs die niet mogen deelnemen aan Q3 zijn: Esteban Ocon (P11), Alexander Albon (P12), Sebastian Vettel (P13), Antonio Giovinazzi (P14) en Lando Norris (P15).

Zoals gebruikelijk in Q3 gaan alle coureurs naar buiten op de zachte banden. Max zet in zijn eerste snelle ronde de snelste tijd neer, met Charles Leclerc vlak achter hem op P2. Max gaat naar de pits, terwijl de beide Mercedessen door blijven rijden en onder de tijd van Max duiken, waarmee hij naar de derde plek verwezen wordt. In de laatste run verbeteren Russel en Verstappen hun tijd, maar het is niet genoeg om Bottas te verslaan. Daarmee pakt Bottas zijn vijfde pole positon van het seizoen, met teamgenoot Russell slechts 0,030 seconden daarachter op P2. Max eindigt op 56 duizendsten van een seconde achter Bottas op plek drie. Charles Leclerc wordt vierde, met Perez op plek vijf. Daniil Kvyat en Daniel Ricciardo pakken de zesde en de zevende plaats, terwijl Carlos Sainz, Pierre Gasly en Lance Stroll de top tien completeren.

Morgen om 18:10 uur Nederlandse tijd gaat de Grand Prix van Sakhir van start.

Prijsvraag GP Sakhir: win het Max Verstappen RB12 Japan 1:43 schaalmodel!

Uitslag kwalificatie van Sakhir:

poscoureurteamq1q2q3
1Valtteri BottasBOTMercedes53.90453.80353.377
2George RussellRUSMercedes54.16053.81953.403
3Max VerstappenVERRed Bull Racing Honda54.03753.64753.433
4Charles LeclercLECFerrari54.24953.82553.613
5Sergio PerezPERRacing Point BWT Mercedes54.23653.78753.790
6Daniil KvyatKVYAlphaTauri Honda54.34653.85653.906
7Daniel RicciardoRICRenault54.38853.87153.957
8Carlos SainzSAIMcLaren Renault54.45053.81854.010
9Pierre GaslyGASAlphaTauri Honda54.20753.94154.154
10Lance StrollSTRRacing Point BWT Mercedes54.59553.84054.200
11Esteban OconOCORenault54.30953.995
12Alexander AlbonALBRed Bull Racing Honda54.62054.026
13Sebastian VettelVETFerrari54.30154.175
14Antonio GiovinazziGIOAlfa Romeo Racing Ferrari54.52354.377
15Lando NorrisNORMcLaren Renault54.19454.693
16Kevin MagnussenMAGHaas Ferrari54.705
17Nicholas LatifiLATWilliams Mercedes54.796
18Jack AitkenAITWilliams Mercedes54.892
19Kimi RäikkönenRAIAlfa Romeo Racing Ferrari54.963
20Pietro FittipaldiFITHaas Ferrari55.426